Spausdinti šį puslapį

LGSPA palaiko iniciatyvą "72 valandos"

LGSPA palaiko LR Vidaus reikalų ministerijos kartu su jaunųjų profesionalų programa "Kurk Lietuvai" iniciatyvą "72 valandos".

LGSPA palaiko LR Vidaus reikalų ministerijos kartu su jaunųjų profesionalų programa "Kurk Lietuvai" iniciatyvą "72 valandos".

Civilinė sauga nėra vien valstybės institucijų rūpestis – tuo domėtis bei galimoms ekstremalioms situacijoms pasiruošti turėtų ir patys gyventojai.

"Nepulkime tapatinti civilinės saugos su galimo karo grėsmėmis. Yra daug kitų galimų atvejų, kuriems visuomenė turėtų būti pasiruošusi: gaisrai, potvyniai, cheminės avarijos ir pan. Norėtųsi, kad tokiems reiškiniams kilus būtų išvengta pasimetimo ir žmonės tiksliai žinotų, bent pirmosiomis valandomis ar dienomis, kaip jiems elgtis, kur eiti, ką daryti", – sakė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Arnoldas Pikžirnis, jaunųjų profesionalų programos "Kurk Lietuvai" projektų vadovas, pristatė atliekamus darbus pagal iniciatyvą "72 valandos". Jos idėja pasiskolinta iš JAV, kur visuomenė raginama pasirūpinti savimi bei artimaisiais būtent tiek laiko – iki kol pilnai įsijungs visi valstybės pagalbos mechanizmai.

"Parengėme civilinės saugos būklės analizę bei praktinę "Penkių žingsnių programą gyventojų saugumui" programą. Vienas iš jos elementų – lankstinukai, kurie jau pradėti dalinti žmonėms. Juose pateikiama informacija apie tai, kokius maisto produktus derėtų turėti kilus ekstremaliai situacijai, ką reiktų įsidėti į kelionės krepšį, kokius tarpusavio veiksmus turėtų suderinti šeimos nariai ir t.t.", - teigė A. Pikžirnis. Jis taip pat informavo apie netrukus startuosiančią interneto svetainę, kurioje bus pateikta ir ši, ir kita reikalinga informacija: kur yra artimiausi kolektyvinės apsaugos statiniai, kaip gauti pranešimus apie nelaimes ir pan.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija palaiko šią iniciatyvą ir planuoja toliau bendradarbiauti su Ministerija ir jaunųjų profesionalų programa "Kurk Lietuvai", įgyvendinant bendras veiklas.

Visą pranešimą spaudai ir atmintinę galite rasti čia.