Spausdinti šį puslapį

Aptartos inovacijos Lietuvos gybybos ir saugumo pramonėje

2015 metų rugpjūčio 26 dieną Vilniuje įvyko konferencija "Inovacijos Lietuvos gynybos ir saugumo pramonėje".

Konferencija organizavo Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, LR Ūkio ministerija ir partnerė Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija.

Renginį sveikinimo žodžiu pradėjo Ūkio viceministras Marius Skarupskas. Jis akcentavo kariškių, mokslininkų bei verslininkų bendradarbiavimo svarbą Lietuvoje.

LGSPA direktorius Generolas leitenantas (ats.) Valdas Tutkus taip pat pasveikino visus susirinkusius bei trumpai aptarė asociacijos vaidmenį gynybos ir saugumo srityje pabrėždamas, jog vienas esminių asociacijos tikslų yra suburti lietuviškas šiame sektoriuje veikiančias įmones, kurios dirbdamos kartu galėtų sėkmingai vystyti Lietuvos gynybos ir saugumo pramonę tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Asociacijos direktorius kėlė klasterių kūrimo, marketingo bei kooperavimosi svarbos klausimus.

Toliau sekė LGSPA projektų vadovės Robertos Burinskaitės pranešimas, kurio metu buvo pristatyta asociacija ir jos tikslai - aptarti bendradarbiavimo nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyje, asociacijos narių atstovavimo, eksporto ir vidaus rinkos skatinimo, visuomeninio intereso bei dėmesio žinioms ir mokslui klausimai.

Konferenciją pratęsė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros Tarptautinių programų skyriaus l.e.p. vedėjas Arūnas Beržinskas, kuris pristatė renginio dalyviams aktualią Europos Sąjungos programą "Horizontas 2020". Programoje sudalyvavo jau apie 300 Lietuvos įmonių, iš kurių virš 50 gavo paramą. Programos bendra paramos suma siekia 80 mlrd. Eur.

Įpusėjus renginiui, Lietuvos įmonės pristatė savo sėkmės istorijas. Inovacijas savo įmonėse pristatė UAB "Elsis, UAB "Altas komercinis transportas bei UAB "Brolis semiconductors" atstovai.

Konferencijos metu dalyviai taip pat pristatė savo atsivežtą bei gaminamą produkciją. Saulės judėjimą "sekančios" saulės baterijos, motoriniai dviračiai, informacinės sistemos, kibernetinė sauga, radijo sistemos, radiacijos kontrolės prietaisai, bepiločiai orlaiviai bei elektromagnetinės svaidyklės buvo apsuptos parodos dalyvių ir sulaukė didelio susidomėjimo.

Galiausiai, pranešimą apie inovacijų Lietuvos gynybos ir saugumo pramonėje bei Lietuvos kariuomenės poreikius skaitė KAM Pajėgumų ir ginkluotės generalinis direktorius Plk. Darius Užkuraitis. Pulkininkas aptarė inovacijų poreikį judėjimo ir manevravimo, ugnies galios, pajėgų apsaugos, pajėgų išlaikymo, žvalgybos, vadovavimo ir valdymo, kovinio rengimo ir kibernetinio saugumo srityse.

Renginį vainikavo aktyvi bei pozityvi diskusija tarp kariuomenės, verslo ir mokslo atstovų.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija dėkoja visiems konferencijos dalyviams bei organizatoriams už prasmingą renginį.

Plačiau: Panoramoje (2014-08-26) nuo 9:20 min.