LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

Paneigiame viešai paskelbtą melagingą informaciją apie LGSPA veiklą

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija (LGSPA) paneigia viešai paskelbtą netikslią ir klaidinančią informaciją, susijusią su asociacijos veikla ir jos tikslais.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija (LGSPA) paneigia viešai paskelbtą netikslią ir klaidinančią informaciją, susijusią su asociacijos veikla ir jos tikslais.

Patvirtiname, kad asociacija veikia vadovaudamasi įstatymais ir visuotiniais verslo etikos standartais, o pagrindinis asociacijos siekis  skatinti gynybos ir saugumo sektoriaus plėtrą Lietuvoje.

Melaginga informacija apie asociaciją ir jos veiklą paskelbta š. m. spalio 1 d. naujienų portale Alfa.lt, publikacijoje "Narstant krašto apsaugos sistemos pirkimus: kam dirba ministras?" bei kitose publikacijose. Šiuo metu šias publikacijas vertina teisininkai, o asociacija imsis veiksmų dėl atsakomybės už tikrovės neatitinkančios ir reputaciją menkinančios informacijos skelbimą.  

Pasak asociacijos vadovo, Lietuva turėtų siekti plėtoti savo karinę pramonę, skatinti investicijas ir tyrimus šioje srityje.

"Tai ne tik nacionalinio saugumo interesas, bet ir didžiulė ekonominė nauda. Tiek gamyba, tiek paslaugos šiame sektoriuje kuria didelę pridėtinę vertę, tai naujos darbo vietos, inovacijos, spartesnė susijusių verslo sektorių plėtra, galų gale mokesčiai, papildantys valstybės biudžetą", sako E. Skužinskas.      

Asociacijos vadovo teigimu, pastarojoje ir kitose publikacijose klaidingai formuojama nuomonė, kad asociacija proteguota tik kelias atskiras įmones. Taip sumenkinama ne tik asociacijos, bet ir viso sektoriaus veikla.

Asociacija griežtai neigia bet kokius nurodymus skirti 90 mln. eurų asociacijai priklausančioms įmonėms.

"Mes nežinome ir negalime žinoti, kas iš gamintojų yra ar bus atrinktas ar yra svarstomas kaip potencialus kandidatas dalyvauti pėstininkų kovos mašinų pirkime - tai išskirtinė Valstybės gynimo tarybos ir Krašto apsaugos ministerijos kompetencija. Asociacija nėra pakviesta ir nedalyvauja jokiuose perkančiosios organizacijos posėdžiuose dėl šarvuočių įsigijimo.

Taip pat patvirtiname, kad asociacija neatstovauja nė vienam šarvuočių gamintojui. Mes atstovaujame Lietuvos verslo teisėtam interesui dalyvauti ir konkuruoti dėl galimybės gaminti ir tiekti atskiras dalis ar paslaugas subtiekėjų teisėmis, kaip numato Lietuvos ir Europos Sąjungos įstatymai ir yra įprasta Vakarų šalių gynybos pirkimų praktika", sako E. Skužinskas.   

Šiuo metu Lietuvos įmonės neturi galimybės pasiūlyti savo paslaugų didiesiems pasaulio karinės įrangos gamintojams, nes šias paslaugas teikia jų įprasti tiekėjai dažniausiai gamintojo šalyje. Iš Lietuvos įmonių gaminiai ir paslaugos būtų perkamos tik tokiu atveju, jei jos laimėtų paskelbtus konkursus. 

"Mes kalbame tik apie teisę Lietuvos įmonėms konkuruoti nieko daugiau. Vis dėlto kažkam tai labai nepatinka", sako E. Skužinskas.   

Asociacijos veikla vystoma remiantis  įstatais, jos struktūra yra skaidri, visų narių teisės dalyvauti asociacijos veikloje ar projektuose yra vienodos, o tikrieji asociacijos nariai ir valdybos nariai neturi jokių išskirtinių teisių. Pasak asociacijos vadovo, publikacijų autorius remiasi pasenusia (2014 m. gruodžio mėn.) informacija, kai asociacija dar tik formavosi ir  vienijo tik 30 narių. Šiuo metu asociacija yra išaugusi beveik dvigubai vienija 50 narių, kurios atstovauja daugiau nei 100 įmonių ir institucijų.

"Asociacijos valdymą nuolat tobuliname ir efektyviname tai normalus bet kurios organizacijos siekis, - sako E. Skužinskas. Kviečiu visus, kam įdomi asociacijos veikla, susisiekti su manimi suteiksime visą naujausią informaciją".

LGSPA veiklą pradėjo 2014 m. pavasarį. Asociacija yra pasirašiusi bendradarbiavimo susitarimus su Latvijos Saugumo ir gynybos pramonės federacija, Estijos saugumo pramonės asociacija, Lenkijos krašto apsaugos gamintojų rūmais, Didžiosios Britanijos aviacijos, gynybos ir saugumo pramonės asociacija ADS bei aktyviai bendradarbiauja su Europos gynybos agentūra.

Daugiau apie asociaciją svetainėje www.lgspa.lt

Daugiau informacijos:

Egidijus Skužinskas 

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos valdybos pirmininkas

Mob.: +370 698 18283

El. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Aukštyn
Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->