LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

Danai žvalgosi Lietuvoje partnerių gynybos projektams

Danijos įmonės Lietuvoje dairosi partnerių, su kuriais galėtų įgyvendinti bendrus gynybos projektus bei teikti paslaugas Lietuvos kariuomenei.

Danijos įmonės Lietuvoje dairosi partnerių, su kuriais galėtų įgyvendinti bendrus gynybos projektus bei teikti paslaugas Lietuvos kariuomenei.

Lietuvoje lankėsi Danijos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos FAD bei septynių įmonių, sukaupusių didelę patirtį įgyvendinant gynybos projektus įvairiose NATO šalyse, atstovai.

Svečiai dalyvavo susitikime su analogiškos lietuvių organizacijos – Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) – vadovais bei asociacijai priklausančių bendrovių, dirbančių gynybos ir saugumo srityje, atstovais, kuriems pristatė savo veiklą bei naujausius Danijos gynybos ir saugumo pramonės pasiekimus. Po susitikimo Danijos delegacija lankėsi LGSPA narių įmonėje "Brolis Semiconductors" ir susipažino su jų veikla.

Danijos gynybos pramonė apima įvairius sektorius ir susideda iš sistemų tiekėjų, specializuotų subtiekėjų, nišinių technologiškai pažangių produktų gamintojų bei paprastų komponentų tiekėjų. Skaičiuojama, kad visame Danijoje gynybos ir saugumo sektoriuje dirba apie 450 bendrovių. Didžiąją dalį produkcijos ir paslaugų (apie 80 proc.) Danija eksportuoja, daugiausiai į ES ir JAV.

Danijos ambasadorius Lietuvoje Dan E. Frederiksen viliasi, kad šis Lietuvos ir Danijos gynybos ir saugumo pramonės įmonių susitikimas bus naudingas abiem pusėms ir paskatins dar glaudesnį šalių bendradarbiavimą.

"Gynyba ir saugumas yra labai svarbi sritis, kalbant apie tokių gerų kaimynų kaip Danija ir Lietuva bendradarbiavimą. Kad apsaugotume save ir išvengtume grėsmių savo saugumui, mes turime glaudžiai bendradarbiauti tiek strateginiu, tiek organizaciniu lygiu", – įsitikinęs ambasadorius Dan E. Frederiksen.

Diplomatas pažymi, kad Danija visada buvo, yra ir ateityje tikisi išlikti svarbia Lietuvos partnere gynybos ir saugumo srityje. Jis primena, kad Lietuvai atgavus nepriklausomybę Danija visokeriopai palaikė ir rėmė Lietuvos karinių pajėgų modernizavimą ir stipriai prisidėjo prie šalyje įvykusių gynybos reformų.

Danijos gynybos ir saugumo pramonės asociacija FAD yra pagrindinė šios srities įmonių asociacija šalyje, atstovaujanti įmonėms nacionaliniu mastu. Gynybos ir saugumo pramonė Danijoje laikoma labai svarbia šalies ekonomikai.

Lietuvoje, kaip pastebi Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius Gintaris Šatkus, gynybos ir saugumo sektorius yra kur kas mažesnio masto. Tačiau jis sako tarp Danijos ir Lietuvos giminingų asociacijų matantis nemažai panašumų.

"Svečiai akcentavo, kad jų gynybos pramonėje dominuoja inovatyvios, didelę vertę kuriančios aukštųjų technologijų įmonės. Turima daug pavyzdžių, kai jėgas sėkmingai suvienija verslas ir mokslas ir iš to atsiranda puikių produktų ir paslaugų. Manau, šiuo atžvilgiu mes esame panašūs: nors Lietuva nedidelė šalis ir ne visada mokame pasigirti savo pasiekimais, gynybos ir saugumo pramonėje taip pat turime daugybę pažangių, išskirtinius produktus gaminančių įmonių, teikiančių paslaugas viso pasaulio rinkose", – teigė G.Šatkus, pastebėjęs, kad svečiams iš Danijos buvo įdomu daugiau sužinoti apie Lietuvoje veikiančią asociaciją bei iš arčiau pažvelgti į lietuvių gynybos pramonę, kuri svečius turėjo kuo nustebinti. Be to, susitikimų metu abi pusės užmezgė naudingus kontaktus ir tikisi pradėti sėkmingus bendrus projektus.

Mat nepaisant senos šalių draugystės, daugeliui Danijos gynybos pramonės įmonių Lietuva vis dar tebėra neatrasta rinka NATO valstybių žemėlapyje. Susitikime su Danijos įmonėmis dalyvavęs "Elsis PRO" verslo plėtros direktorius Dainius Buzėnas teigia, kad Danijos gynybos pramonės įmonės ieško naujų nišų Baltijos valstybėse, taip pat ir Lietuvoje. Pasak D.Buzėno, danai žvalgosi patikimų vietinių partnerių, kurie padėtų įgyvendinti projektus. Štai Danijos konsultacinė bendrovė "Ebicon", kurios atstovai taip pat viešėjo Lietuvoje, jau netrukus tikisi pradėti bendradarbiauti su sėkmingai NATO projektuose dalyvaujančia Lietuvos įmonių grupe "Elsis".

"Mes šiuo atveju nekonkuruojame, o vieni kitus papildome, nes matome, kad kartu dirbdami galime įeiti į naujas rinkas ir dalyvauti tarptautiniuose projektuose. Danai yra gerokai anksčiau įsidiegę NATO standartus atitinkančius procesus ir mano, kad jų sprendimai gali būti labai naudingi didinant efektyvumą Lietuvos gynybos ir saugumo sektoriuje", – teigia D.Buzėnas.

Danijos gynybos ir saugumo pramonės įmonių vizitą Vilniuje organizavo Danijos ambasada Lietuvoje. Danijos verslo delegacijos vizitai buvo suplanuoti visose trijose Baltijos šalyse.

Aukštyn
Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->