Spausdinti šį puslapį

Statybos įmonėms galimybės Mumaičiuose

Straipsnis publikuotas "Verslo žiniose" 2016 01 11 (autorė - Rima Rutkauskienė)
Straipsnis publikuotas "Verslo žiniose" 2016 01 11 (autorė - Rima Rutkauskienė) delfi

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija ragina statybos įmones registruotis NATO paramos ir pirkimų agentūros (NSPA) duomenų bazėje – kitu atveju bazę Mumaičiuose statys turkų statybininkai.

"Skatiname Lietuvos įmones registruotis NSPA, kadangi kol kas ten aktyviai registruojasi turkų įmonės. Mūsų bendrovės informacijos apie šį konkursą neturėjo. Sausio 19 d. vyks pirmasis sutikimas, bus apžiūrima teritorija ir tuomet rengiami projektai. Todėl laiko šiek tiek dar yra", – aiškina Gintaris Šatkus, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos direktorius.

Užsiregistravę tiekėjais įmonės galės dalyvauti ne tik šiame, bet ir kituose NATO konkursuose.

Mumaičiuose (Šiaulių raj.), kur laikoma sunkioji technika, tokia, kaip tankai "Abrams" ir šarvuočiai "Bradley", numatoma atnaujinti kelius ir esančias technikos remonto dirbtuves, įrengti naujas aikšteles, skirtas plovyklai, kuro papildymui bei amunicijos laikymui, taip pat pastatyti kitą technikos laikymui reikalingą infrastruktūrą.

Į bazės infrastruktūrą numatyta investuoti apie 4,7 mln. Eur.

Sunkioji JAV kariuomenės technika, kaip yra informavusi Krašto apsaugos ministerija, Šiaulių rajone bus laikoma iki pavasario, kai vėl prasidės didesnės JAV ir Lietuvos karių lauko pratybos. Vėliau JAV ketina atgabenti daugiau karinės technikos ir įrangos, kurios bus apie 200 vienetų.

Lietuvos kariuomenei priklausanti teritorija Mumaičiuose yra pusiaukelėje tarp Šiaulių ir Radviliškio. Ji buvo pasirinkta dėl patogaus susisiekimo su Karinių oro pajėgų Aviacijos baze, šalia einančios geležinkelio linijos, išplėtoto sausumos kelių tinklo ir infrastruktūros atitikties JAV reikalavimams.

Straipsnis publikuotas "Verslo žiniose" 2016 01 11. Autorė - Rima Rutkauskienė.

Nuoroda: http://vz.lt/apps/pbcs.dll/article?avis=VZ&date=20160111&category=ARTICLE&lopenr=160119957&Ref=AR&&profile=1022

Nuotrauka: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/patvirtino-jav-dislokuos-karines-technikos-lietuvoje.d?id=68326270