LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

LGSPA išsirinko naują valdybą

2016-uosius metus Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija (LGSPA) pradėjo atsinaujinusi ir sustiprinusi pajėgas.
2016-uosius metus Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija (LGSPA) pradėjo atsinaujinusi ir sustiprinusi pajėgas. LGSPA logo lt

LGSPA visuotinio narių susirinkimo metu išrinkta naujoji asociacijos valdyba, o pastaroji išsirinko ir naują valdybos pirmininką.

Pirmą kartą visuotiniame LGSPA narių susirinkime buvo renkami ne penki, kaip ligi šiol, o jau septyni valdybos nariai – šie ir kiti pasikeitimai įsigaliojo 2015 metų pabaigoje patvirtinus naujuosius asociacijos įstatus.

Po balsavimo, kuriame asociacijos nariai dalyvavo aktyviai, į LGSPA valdybą trejų metų kadencijai išrinkti Aleksandras Nikonovas ("Giraitės ginkluotės gamykla"), Sigitas Gudeika ("ASU Baltija"), Egidijus Skužinskas ("Arveka"), Romualdas Jonaitis ("Argus"), Sebastian Okinczyc ("GlimstedT"), Dominykas Vizbaras ("Brolis Semiconductors") ir Gintautas Jurgionis ("Vilimekso sistema").

Naujoji asociacijos valdyba taip pat rinko valdybos pirmininką, kuriuo tapo įmonės "Giraitės ginkluotės gamykla" direktorius A.Nikonovas. Beje, siekiant didesnio asociacijos narių atstovavimo, sutarta vykdyti reguliarią valdybos pirmininko ir pavaduotojų rotaciją.

Anot LGSPA įstatų, valdyba yra antrasis pagal svarbą asociacijos valdymo organas po visuotinio narių susirinkimo. Valdyba renka valdybos pirmininką ir pavaduotojus, skiria asociacijos vadovą – direktorių, siūlo asociacijos prezidento kandidatūrą, nustato valdybos veiklos programą, priima naujus asociacijos narius ir sprendžia dėl narių išstojimo ar pašalinimo, aktyviai prisideda siekiant asociacijos išsikeltų tikslų ir t.t.

"Valdyba asociacijai nurodo kryptį, kur turėtume eiti. Turint tokią komandą, sudarytą iš didelę patirtį turinčių įmonių vadovų, ne tik yra smagu dirbti, bet ir siekti užsibrėžtų tikslų tampa kur kas paprasčiau", - sako LGSPA direktorius Gintaris Šatkus.

Šiek tiek vėliau numatyta išrinkti ir naująjį asociacijos prezidentą, kurio funkcijos, kaip numato naujieji LGSPA įstatai, nuo šiol yra atskirtos nuo valdybos pirmininko ir bus labiau reprezentacinės.

Kaip teigia LGSPA direktorius G.Šatkus, baigiantis 2015-iesiems naujus įstatus priėmusi asociacija gerokai praplėtė savo siekiamus tikslus. Be kita ko, nuo šiol LGSPA įsipareigojo prisidėti plėtojant gynybos ir saugumo pramonės pajėgumus, inovacijas ir technologijas Lietuvoje, skatinti asociacijos narių dalyvavimą gynybos ir saugumo tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektuose, teikti informacinę ir praktinę paramą dalyvaujant konkursuose, organizuoti nacionalinius ir tarptautinius renginius, prisidedančius prie gynybos ir saugumo pramonės, technologijų ir eksporto plėtros, atstovauti Lietuvai tarptautinėse gynybos ir saugumo pramonės institucijose ir t.t.

"Tad 2016-uosius metus pradedame atsinaujinę, sustiprinę jėgas ir pasirengę naujiems iššūkiams", - sako G.Šatkus.

Pasak LGSPA vadovo, netrūko iššūkių ir 2015-aisiais, bet šiandien galima pasidžiaugti, kad jie buvo sėkmingai įveikti, o asociacija augo bei stiprėjo. "Pirmuosius savo darbo vaisius jau matome – šalies ekonomikai labai svarbus, bet lig šiol tinkamai neįvertintas gynybos ir saugumo pramonės sektorius sparčiu žingsniu stiprino savo pozicijas, o abejojančiųjų šio sektoriaus kuriama pridėtine verte šiandien yra vis mažiau. Pernai žengti svarbūs žingsniai ir stiprinant bendradarbiavimą su valdžios struktūromis bei tarptautiniais partneriais, užmegzta daug svarbių kontaktų, kurie jau dabar virsta realiais darbais ir projektais", - apžvelgė G.Šatkus.

Direktorius taip pat pasidžiaugė, kad LGSPA įnešė vienybės į visą gynybos ir saugumo pramonės sektorių, o asociacijos narių gretos ir toliau didėja - per praėjusius metus prie asociacijos prisijungė daugiau nei 25 nauji nariai.

"Džiaugiamės matydami asociacijoje pažangias, inovatyvias, modernią ir konkurencingą ateities Lietuvą kuriančias įmones, nuosekliu darbu išsikovojusias vietą net ir globaliame verslo pasaulio žemėlapyje. Esame lyderiai ir dirbsime toliau, kad šį vardą išlaikytume", - pabrėžia LGSPA vadovas G.Šatkus.

Priminsime, kad LGSPA šiuo metu vienija virš 50 narių, kurie atstovauja daugiau nei 100 įmonių ir institucijų. Į asociaciją susibūrusios žinomos Lietuvos ir užsienio bendrovės dirba mokslinių tyrimų, inovacijų ir technologijų, IT, komunikacijų, kibernetinio bei energetinio saugumo srityse, gamina ginkluotę, amuniciją, aprangą ir ekipuotę, teikia oro, vandens ir sausumos karinio transporto priežiūros ir remonto paslaugas, dirba ISTAR (žvalgybos, stebėjimo, taikinių aptikimo) bei rizikos valdymo srityse.

Aukštyn
Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->