LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

Lietuviai vyks žvalgytis į Iraną ("Verslo žinios, 2016-02-22")

Lietuvos įmonės Irane įžvelgia tuščių nišų, tačiau tarp didžiausių kliūčių mini tiesioginių verslo kontaktų nebuvimą. Pastarąją problemą pasisiūlė padėti spręsti japonai.
Lietuvos įmonės Irane įžvelgia tuščių nišų, tačiau tarp didžiausių kliūčių mini tiesioginių verslo kontaktų nebuvimą. Pastarąją problemą pasisiūlė padėti spręsti japonai.

"Lietuvoje apstu modernių, inovatyvių įmonių gebančių modernizuoti ir atnaujinti Irane naudojamą Rusijos ginkluotę. Dažnai rusai nemodernizuoja savo eksportuotos technikos", – po susitikimo su Japonijos investicijų patariamosios tarybos atstovais tvirtina Gintaris Šatkus, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktorius.

JAPAN

Susitikimą su japonais asociacija surengė matydama atsiveriančias Irano gynybos rinkos galimybes ir siekdama pasinaudoti egzistuojančia niša. Japonų vertinimu, Rusijos vaidmenį iraniečių apginklavime sunku pervertinti – dar prieš dešimtmetį apie 70% visos ginkluotės buvo rusiška. Rene Kanayama, Japonijos investicijų patariamosios tarybos atstovas atkreipia dėmesį į pokyčius Irano gynybos sektoriuje – iki islamiškosios revoliucijos 1979 m. ginklus tiekė vakarai, po jos centrinį vaidmenį vaidino rusai. O po sankcijų Iranui atšaukimo bei taikomų tarptautinių sankcijų Rusijai, manoma, jog Iranas atsigręš į ES ir pageidaus Bendrijos šalyse pagamintos produkcijos.

Pavyzdžiui, prognozuojama, kad didelę paklausą gali turėti UAB "Litak-Tak", kuri specializuojasi oro kontrolės produktų gamyboje ar UAB "ASU Baltija", kuri remontuoja ir modernizuoja sraigtasparnius, paslaugos. Galimybių turi ir kitos gynybos pramonės ar dvigubos paskirties produktų gamintojai

Tačiau, kad įmonės galėtų pradėti verslą Irane būtina užmegzti kontaktus su vietos įmonėmis. Pasak p. Kanayama, norint dirbti Irane reikia fiziškai ten būti, taikyti lanksčias kainas, naudoti įvairias mainų schemas.

"Japonai, kurie turi savo biurą Irane, yra pasirengę mums padėti užmegzti kontaktus", – pažymi p. Šatkus.

Statistikos departamento 2015 m. užsienio prekybos duomenys rodo, jog prekybos apyvarta su Iranu siekė 48,03 mln. EUR.

Savo galimybes susitikime su japonais pristatė dešimt Lietuvos įmonių. Tarp jų – metalo apdirbimo ir optinių įrenginių UAB "Vilrida", robotikos sprendimus kurianti UAB "Rubedo sistemos", sunkios technikos remontu ir modernizavimu užsiimantis UAB "Vilniaus lokomotyvų remonto depas" ir kitos.

Anot p. Šatkaus, įmonės išreiškė pageidavimą kartu su Japonijos investicijų patariamąja tarnyba, LGSPA bei advokatų kontora "Glimstedt" organizuoti verslo misiją į Iraną šių metų antroje pusėje.

Plačiau: http://vz.lt/sektoriai/pramone/2016/02/22/lietuviai-vyks-zvalgytis-i-irana#ixzz43WA9lXC5

Autorius: Rima Rutkauskaitė

Aukštyn
Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->