LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

EUROSATORY 2016

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonė pirmą kartą bus pristatoma didžiausioje pasaulyje gynybos ir saugumo pramonės parodoje "Eurosatory 2016" – penkios bendrovės dalyvaus Lietuvos stende, viena – su Didžiosios Britanijos vėliava.
Lietuvos gynybos ir saugumo pramonė pirmą kartą bus pristatoma didžiausioje pasaulyje gynybos ir saugumo pramonės parodoje "Eurosatory 2016" – penkios bendrovės dalyvaus Lietuvos stende, viena – su Didžiosios Britanijos vėliava.

"Tai, kad įmonės dalyvaus "Eurosatory", rodo, kad Lietuvos gynybos ir saugumo pramonė tampa lygiaverčiu pasaulinės gynybos pramonės žaidėju", – pažymi Gintaris Šatkus, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktorius.

Lietuvos pramonei parodoje atstovaus LGSPA narės - sraigtasparnių remonto ir modernizavimo "ASU Baltija", oro eismo kontrolės sistemų gamintoja "Litak-Tak", termovizorių ir kitų optinių prietaisų UAB "Vilrida", specialias striukes ir kombinezonus pilotams siuvantis "Ritėjus" bei bepiločius orlaivius kuriantis Lietuvos mokslininkų startuolis "Žvelk aukščiau". Bendro stendo parodų centre "Nord Villepinte" (Paryžius) plotas sieks 24 kv. metrus. Paroda vyks birželio 13-17 dienomis.

Ne su Lietuvos, o Didžiosios Britanijos vėliava parodoje dalyvaus ir modernių elektrooptinių žvalgybos sistemų verslą užsienyje plėtojantys broliai Dominykas, Augustinas ir Kristijonas Vizbarai. Puslaidininkių lazerių gamintoja UAB "Brolis Semiconductors" pernai įkėlė koją į gynybos sektorių – įmonės gaminamos elektrooptinės sistemos (lazerinėmis technologijomis grįsti taikinių žymėjimo, apšvietimo, matymo, stebėjimo bei kiti prietaisai) sudomino Didžiosios Britanijos, Švedijos ir Prancūzijos gynybos ir saugumo sektoriaus dalyvius.

"Praėjusiais metais labai sėkmingai startavome su savo sistemomis gynybos ir saugumo sektoriuje. Britai buvo pirmieji, kurių dėmesį patraukė prototipinės lazerinės sistemos ir jie pirmieji jas įsigijo. Britų dėka prototipas virto galutiniu produktu, kuris sėkmingai įkėlė koją į Didžiąją Britaniją, Prancūziją, Švediją bei kitas Vakarų Europos šalis. Gynybos srityje dirbame išskirtinai tik su NATO organizacijai priklausančiomis valstybėmis", - taip Dominykas Vizbaras apibūdina įmonės veiklą.

Jau per pirmus metus "Brolis Semiconductors" pajamos iš gynybos sektoriui skirtų sistemų sudarė daugiau nei trečdalį visų 2015 metų pajamų ir viršijo pradinius lūkesčius.

Stiprindama partnerystę su britais, kaip informuoja "Versli Lietuva", bendrovė pernai atidarė padalinį Šiaurės Airijoje.

Kaip sako p.Šatkus, vienas pagrindinių dalyvavimo "Eurosatory" parodoje tikslų – skatinti Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės eksportą.

Dalyvavimą parodoje iš dalies finansuoja Europos Sąjunga, projektą vykdo Lietuvos verslo paramos agentūra – LGSPA laimėjo eksporto iniciatyvos skatinimo projektą (PRIEMONĖ NR. 03.2.1-LVPA-K-801 "NAUJOS GALIMYBĖS LT"). Pagal šį projektą per dvejus metus planuojama dalyvauti penkiose parodose arba verslo misijose.

Didžiausia pasaulyje tarptautinė gynybos ir saugumo pramonės paroda "Eurosatory" rengiama kas dvejus metus. 2014 m. joje dalyvavo 1.000 įmonių ir organizacijų, parodą aplankė virš 55.000 lankytojų.

Maloniai kviečiame aplankyti LGSPA įmonių stendą! Vieta: 5a salė, J 607.
Aukštyn
Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->