LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

Lietuviai įrenginėja stovyklas kariams

Po įtemptų pratybų kariai atsipalaiduoja žaisdami kompiuterinius žaidimus lietuvių įkurtose stovyklose.

Po įtemptų pratybų kariai atsipalaiduoja žaisdami kompiuterinius žaidimus lietuvių įkurtose stovyklose.

Nustebtumėte pamatę, kaip atrodo šiuolaikinių karių gyvenimo sąlygos karinių pratybų metu. Visus vokiečių kariuomenės pageidavimus pratybose išpildo sumanūs lietuviai, kuriems, pasak pačių vokiečių, tiesiog nėra neįmanomų užduočių.

Pabradė, generolo Silvestro Žukausko poligonas. Atvykę čia, į vieną svarbiausių Lietuvos kariuomenės poligonų Švenčionių rajone, turime išskirtinę galimybę pasižvalgyti po būsimą vokiečių karių stovyklavietę tarptautinių prieštankinių vienetų pratybų "Medžiotojas" metu.

Šios pratybos buvo jau antros šiais metais, kai Vokietijos kariuomenė savo karių stovyklavietės įrengimą patikėjo Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės įmonei "RAE LT". Ši buvusių kariškių įkurta įmonė, vadovaujama atsargos karininko Roberto Jurgelaičio, jau ne pirmą kartą sulaukė Vokietijos kariuomenės kvietimo dalyvauti konkurse, pateikė savo pasiūlymą ir jį laimėjo.

"Paprastai viskas vyksta taip: gauni plyną lauką poligone ir turi pasirūpinti, kad jame būtų viskas, ko reikia kariui – nuo vandens, elektros iki remonto dirbtuvių ir interneto, – sako R.Jurgelaitis. – Kazlų Rūdoje į mišką buvome atvedę net šviesolaidinį internetą, bet šį kartą karių buvo mažiau, gal todėl šį kartą jo nereikėjo."

Vokietijos kariuomenės pasitikėjimą pelniusios UAB "RAE LT" vadovas pastebi, kad vokiečiai labai rūpinasi savo kariais ir stengiasi pratybų metu jiems užtikrinti kuo geresnes gyvenimo sąlygas.

"Kai kurių šalių kariai, atvykę į tarptautines pratybas, nakvoja miegmaišyje po pušimi tris mėnesius. Ir tai nebūtinai reiškia, kad ta šalis neturtinga – tiesiog požiūris toks. Vokiečiai ne iš tų – jie labai rūpinasi savo kariais, kaip ir danai, prancūzai, belgai. Jei kitos šalys 3x4 m ploto palapinėje paguldo dešimt, tai vokiečiai kokius keturis karius. Na, o lietuviai irgi norėtų geriau, bet mes neturime už ką", – pastebi Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijai (LGSPA) priklausančios įmonės "RAE LT" vadovas R.Jurgelaitis.

Tiesa, šį kartą stovyklai Pabradėje vokiečių kariuomenės išsakytus reikalavimus vadovas apibūdina kaip minimalius – juos visus lietuviai greitai ir nesunkiai įgyvendino. Nepaisant to, čia sukurtos šiuolaikinių karių gyvenimo sąlygos daugelį būtų nustebinusios.

Karių apgyvendinimui buvo pastatytos palapinės, jose – po keletą patogių lovų. Visose palapinėse įrengti oro kondicionieriai, o vėsesniu oru pasirūpinama ir šildymu. Karių higienos poreikiams užtikrinti pastatyti specialūs sanitariniai konteineriai su tualetais, dušais ir praustuvais. Visoje teritorijoje įrengti galingi prožektoriai – kad bet kokiu paros metu būtų reikiamas apšvietimas.

Pasirūpinta ir karių poilsiu: tam skirta pati didžiausia balta palapinė, kurioje įrengtos grindys, pastatyti stalai, kėdės, o kad kariai laisvu metu galėtų atsipalaiduoti, pastatytas stalo futbolo žaidimo stalas, didelis ekranas su kabeline televizija ir net aštuoniais vokiečių TV kanalais. Kariai poilsio metu čia gali žaisti net kompiuterinius žaidimus – tam taip pat naudojamas didelis ekranas. Kad kariai galėtų pasikrauti savo turimus išmaniuosius įrenginius (telefonus, planšetes), palapinėje įrengta daug elektros kištuko lizdų. Na, o dešiniajame palapinės kampe įrengtas baras, kuriame galima gauti užkandžių (maistui šildyti naudojama mikrobangų krosnelė) bei gaiviųjų gėrimų. Pasak R.Jurgelaičio, kartais karių poilsio zonose kariams patiekiama net alaus.

"Kariai pratybose praleidžia daug laiko ir jiems turi būti patogu, kad jie galėtų maksimaliai susitelkti darbui, įgūdžių tobulinimui. Be to, poilsiui kariai paprastai turi labai nedaug laiko – krūvis pratybose tikrai nėra mažas", – pasakojo "RAE LT" vadovas.

Pagrindiniai lietuvių konkurentai tokiuose užsienio kariuomenių konkursuose – Lenkijos įmonės, kurios taip pat aktyviai dalyvauja konkursuose ir bando siūlyti savo paslaugas pratyboms Lietuvoje.

"Būna, kad laimi ir konkurentai – tai normalu. Bet mes džiaugiamės, kad mums pavyko užsitikrinti Vokietijos kariuomenės pasitikėjimą. Dirbant buvo ne viena kebli situacija, kai reikėjo greitai rasti sprendimą, ir mums tai pavyko padaryti. Gal todėl vokiečiai mūsų komandai davė vardą "Everything Is Possible" – "Viskas įmanoma", – šypteli pašnekovas.

Daugėjant Lietuvoje rengiamų tarptautinių pratybų, tokių stovyklų lietuviai įrengia bent keletą per metus.

Aukštyn
Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->