LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

Parodoje - vokiečių, danų ir lietuvių sinergija

Parodą surengė LGSPA kartu su Lietuvos karo akademija, NATO energetinio saugumo kompetencijos centru bei partneriais iš Vokietijos ir Danijos.

Pasieniečių mokykla kartu su Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) bei kitais partneriais organizavo seminarą BPO tematika. Lietuvos pasieniečiai pastaruoju metu fiksuoja vis daugiau atvejų, kai kontrabandai gabenti ar pasienio sargybai stebėti pasitelkiami nusikalstamų grupuočių valdomi bepiločiai orlaiviai. Tai nauja grėsmė valstybės sienų saugumui, kurią suvaldyti pasieniečiai pajėgs tik patys pasitelkę naujas technologijas. Pasieniečiai sunerimę: pastaruoju metu jie susiduria su vis išradingesniais kontrabandininkais.

Kaip naują grėsmę, keliančią itin didelį susirūpinimą, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai įvardija nusikalstamų grupuočių valdomus bepiločius orlaivius, kuriais ne tik šniukštinėjama Lietuvos valstybės teritorija ir iš pasalų stebimi pasienį saugantys pareigūnai, bet ir iš kaimyninių šalių gabenamos kontrabandinės prekės.

Nelegalias cigaretes gabena bepiločiais orlaiviais

Siekiant daugiau sužinoti apie valstybės sienos apsaugos galimybes panaudojant bepiločius orlaivius, VSAT Pasieniečių mokykloje surengtas seminaras, kurio metu pranešėjų nuotolinės mokymo sistemos pagalba klausėsi pasienio padalinių atsakingi pareigūnai.

Mokymus organizavo Pasieniečių mokykla kartu su Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA), Civilinės aviacijos administracijos ir Lietuvos bepiločių orlaivių naudotojų asociacijos atstovais.

"Pavyzdžiui, Pagėgių rinktinė užfiksavo atvejus, kai bepiločiu orlaiviu iš Kaliningrado srities buvo atgabenamos dėžės cigarečių. Bepilotis orlaivis atskraidindavo krovinį, jį numesdavo ir grįždavo. Tokių ir panašių atvejų vis daugėja įvairių VSAT rinktinių teritorijose, todėl tai iš tiesų kelia rimtą susirūpinimą", - komentavo VSAT Pasieniečių mokyklos Profesinių dalykų skyriaus viršininkas Giedrius Bakša.

Pradėję ieškoti priešnuodžių naujiems sienos pažeidimams pasieniečiai priėjo prie išvados, kad su tobulėjančiais nusikaltėliais galima kovoti tik pasitelkus naujas technologijas, o viena efektyviausių priemonių yra tų pačių bepiločių orlaivių panaudojimas valstybės sienos apsaugai.

"Mūsų iniciatyva įvykęs seminaras, kurio tikslas buvo išsiaiškinti bepiločių orlaivių panaudojimo galimybes saugant valstybės sieną, atvėrė mums akis: galimybės yra iš tiesų didžiulės ir akivaizdu, kad bepiločiai orlaiviai yra mūsų ateitis", - neabejojo Pasieniečių mokyklos Profesinių dalykų skyriaus viršininkas G.Bakša.

Estai – kur kas labiau pažengę

Seminaro pranešėjas Kosmoso mokslo ir technologijų instituto direktorius ir aukštųjų technologijų startuolio "Žvelk aukščiau", Lietuvoje gaminančio nuotoliniu būdu valdomus orlaivius, vienas įkūrėjų dr. Domantas Bručas sako, kad Lietuvos kariuomenė jau žengė pirmuosius žingsnius panaudodama bepiločius orlaivius – pavyzdžiui, Karinių oro pajėgų Oro gynybos batalionas jau porą metų naudoja jų bepiločius orlaivius kaip taikinius.

Aukštyn
Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->