Spausdinti šį puslapį

Keičiasi Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos vadovai

1st July 2015 Lieutenant General (Ret) Valdas Tutkus was appointed LDSIA CEO.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktoriumi paskirtas buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus.

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) direktoriumi paskirtas buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdas Tutkus, pareigose pakeitęs atsargos pulkininką Vaidotą Malinionį.

Pasak LGSPA prezidento Egidijaus Skužinsko, pokyčiai vadovybėje susiję su nauju strateginiu asociacijos veiklos etapu.

"Vertiname Vaidoto profesionalų indėlį plyname lauke sukuriant aktyviai funkcionuojančią asociaciją, kaip atvirą, skaidrią ir konkurencingą gynybos ir saugumo verslo Lietuvoje platformą. Po sėkmingo pirmojo techninio startinio etapo, kitas strategiškai svarbus asociacijos žingsnis – vienyti ir stiprinti gynybos bei saugumo sektoriaus verslo įmones atstovaujant jų interesus Lietuvoje, ES, NATO bei kitose šalyse. Šiems strateginiams tikslams pasiekti LGSPA valdyba patvirtino V.Tutkaus kandidatūrą, įvertinus jo ilgametę patirtį karo, krašto gynybos, NATO partnerystės, tarptautinių santykių, personalo ir verslo valdymo srityse", - sakė LGSPA prezidentas E.Skužinskas.

LGSPA planuose tęsti ir plėtoti strateginį B3 formato bendradarbiavimą su Latvija ir Estija, siekti glaudesnio bendradarbiavimo su Šiaurės Europos šalimis NORDEFCO formatu, siekti Lietuvos gynybos ir saugumo verslo įmonių integracijos į tarptautinius procesus – dalyvauti ES, EDA, NATO organizuojamuose projektuose, siekiant tapti transatlantinių gynybos ir saugumo projektų dalimi.

Šiuo metu LGSPA priklauso 44 nariai, kurie atstovauja daugiau nei 100 įmonių ir organizacijų: įvairių gamintojų, paslaugų teikėjų, mokslo įstaigų, dirbančių civilinėje srityje, tačiau kurių produkcija bei paslaugos visiškai karinėje, gynybos ir saugumo srityse. LGSPA glaudžiai bendradarbiauja su Europos gynybos agentūra (EDA) ir įvairiomis NATO struktūromis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

2014 m.visų LGSPA priklausančių įmonių pajamos siekė 120 mln. eurų, iš kurių eksportas sudarė 30 mln. eurų.

Atsargos generolas leitenantas Valdas Tutkus 2009 m. baigė penkerių metų Lietuvos kariuomenės vado kadenciją. Iki tada buvo Lietuvos kariuomenės lauko (sausumos) pajėgų vadas, o dar anksčiau buvo Lietuvos kariniu atstovu prie NATO ir Vakarų Europos Sąjungos, dirbo gynybos atašė Belgijos Karalystėje.

Po valstybinės karo tarnybos V.Tutkus dirbo privačioje transporto ir logistikos bendrovėje "Hoptrans Projects" ir šiuo metu yra jos valdybos narys.

Pranešimas spaudai 2015 m. liepos mėn. 1 d.

Nuotrauka: šaltinis Wikipedia.