LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

LGSPA prezidentas Arūnas Šikšta: Kaip padėti darbuotojams ir ekonomikai per COVID-19 krizę

Asociacijos įmonės yra pasiruošusios suteikti pagalbą – prireikus, pastatyti laikinas ligonines.

Visiškai aišku, kad susiduriame su dviem iššūkiais – sumažinti pandemijos plitimo tempą Lietuvoje, taip išvengiant skaudžių pasekmių žmonėms ir sveikatos sistemai, ir sumažinti poveikį ekonomikai, kuri nukentės dėl ilgą laiką taikomų izoliacijos priemonių – uždarytų sienų, įšaldyto prekių, paslaugų, specialistų judėjimo.

Dalis verslų karantino metu persitvarkys ir išnaudos elektroninės komercijos šalies viduje galimybes.

Kiti verslai turi imtis greitų sprendimų, gerai koordinuotų su valdžia ir bendruomene, – pasiūlyti krizės valdymui savo kompetencijas, profesionalumą, know how, paslaugas – tai, ką turi geriausia.

Jei dviejų savaičių karantinas bus pratęstas, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija (LGSPA) savo atstovaujamame sektoriuje mato šią riziką: gali sutrikti kariuomenės turimos įrangos (reikalingos užtikrinti nacionalinį saugumą) aptarnavimo bei remonto grandinė ir viešojo saugumo užtikrinimui reikalingos įrangos aptarnavimas ir remontas.

Lietuvos kariuomenės Karinės oro pajėgos turi tris transportinius lėktuvus C-27J „Spartan", gamintus Italijoje. Lėktuvus ir jų eksploatacijai reikalingos antžeminės įrangos techninę priežiūrą vykdo, atsargines detales tiekia, gedimus šalina, inžinerinės pagalbos paslaugas teikia, moko ir kelia lėktuvų pilotų ir aptarnaujančio personalo kvalifikaciją, kitas galimas su lėktuvų eksploatacija susijusias technines problemas sprendžia italų gamintojos specialistai.

Taikos metu tiekimo grandinė veikia, tačiau uždarius sienas, čia galimai turėsime problemą ir atitinkamai iššūkį – apmokyti Lietuvos specialistus aptarnauti karinius transportinius lėktuvus.

Visas iš užsienio pirktas sudėtingas technologines sistemas krizės akivaizdoje gali tekti aptarnauti savo jėgomis.

Be to, ilgalaikio karantino sąlygomis valstybei reikės naujų nestandartinių, greitų ir saugių sprendimų, kuriuos gali sugeneruoti vietinis verslas. Taigi siūlome įmonėms per asociacijas, kurios jums atstovauja, neatidėliotinai pateikti Lietuvos Respublikos Vyriausybei sąrašą funkcijų, kurias galite vykdyti krizės metu ir pasitarnauti savo šaliai ir žmonėms. Šalies vadovams reikalinga tiksli informacija, ir situacija įpareigoja ir verslą tapti visiškai atviru, ir Vyriausybę, viešąjį sektorių – atvirais verslui.

LGSPA įmonės, savo ruožtu, teikia šį funkcijų sąrašą:

 • Galime pastatyti ir pilnai įrengti laikinas (palapinių ar konteinerių tipo) apgyvendinimo ir kitoms funkcijoms skirtas patalpas (valgyklas, mechanines dirbtuves, ligonines, mokymo įstaigas, prekybos vietas, sandėlius ir kt.);Saugoti teritorijas, pastatus, kitus objektus;
 • Užtikrinti elektros energijos tiekimą naudojant generatorius;
 • Tiekti mobilias sanitarinės infrastuktūros paslaugas (sanitariniai dušų, tualetų konteineriai ir jų funkcionavimui užtikrinti visa reikalinga įranga);
 • Valyti patalpas ir teritorijas;
 • Atlikti specializuotą plovimą/ švarinimą;
 • Maitinti lauko sąlygomis;
 • Tiekti maisto produktus;
 • Tiekti kurą ir teikti mobilių degalinių paslaugas;
 • Tiekti transportavimo paslaugas (įprastinius, negabaritinius ir specializuotus pervežimus);
 • Tiekti spec. įrangą ir produktus;
 • Atlikti įprastinės ir specializuotos technikos remontą;
 • Valdyti ekstremaliųjų situacijų projektus.

Sujungus asociacijos įmonių kompetencijas, galime efektyviai suplanuoti ir įgyvendinti nestandartinius, kompleksinius projektus su įmanoma minimaliausia rizika. Taip pat reikia paminėti, kad įgyvendinant lauko paslaugų ar ekstremaliųjų situacijų projektus, didelį dėmesį skiriame personalui, telkdami kariuomenės ir teisėsaugos institucijų veteranus, kurie sukaupė patirtį tarptautinėse operacijose.

LGSPA atstovauja daugiau nei 100-ui ūkio subjektų (36-ioms Lietuvos ir užsienio bendrovėms ir dviem  asociacijoms), kurie kuria, vysto, eksportuoja aukštos pridėtinės vertės, inovatyvius gaminius ir paslaugas, įskaitant karinės ir dvejopos paskirties prekes, aukštųjų technologijų inžinerijos produktus.

Aukštyn
Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->