LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

Mažmeninė prekyba savigynos prekėmis galėtų vykti ir per karantiną

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko iniciatyva nustatyti, kurie verslo sektoriai yra pajėgūs užtikrinti saugią prekybą ir paslaugų teikimą bei galėtų atnaujinti ekonominę veiklą, Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacija (LGSPA) atliko gynybos ir saugumo sektoriaus įmonių apklausą.

Kaip pažymi LGSPA valdybos narys Egidijus Skužinskas, karantino priemonių sušvelninimas yra aktualus toms gynybos ir saugumo sektoriaus įmonėms, kurios užsiima mažmenine prekyba ginklais, savigynos prekėmis bei asmens apsaugos priemonėmis. Tai yra apie 10-imt įmonių – pagrindinių Lietuvos rinkos dalyvių – su 33-ejomis fizinėmis parduotuvėmis ir pusantro šimto darbuotojų.

Visos šios įmonės apklausos metu pažymėjo, kad yra pajėgios užtikrinti saugią prekybą – aprūpinti darbuotojus apsaugos priemonėmis, įrengti specialius skydus, riboti klientų srautus, dezinfekuoti paviršius.

Vienintelė LR Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos nurodyta priemonė sektoriaus įmonėms sukėlė klausimų dėl įgyvendinimo, tai reikalavimas „matuoti kiekvieno įeinančio kliento temperatūrą“, nesant tam skirtos specialios įrangos įsigijimo galimybių.

LGSPA pažymi, kad dabar dėl griežto karantino asmens savigynos priemonių prekyba yra negalima, o tik gynybos ir saugumo sektoriaus įmonės tokią veiklą vykdė ir tik fizinėse parduotuvėse.

Sektoriaus apklausos rezultatai perduoti Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijai.

Aukštyn
Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->