LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

Lietuviško kapitalo įmonė per 5 paras įrengė stovyklavietę 250-čiai JAV karių

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos narė, lietuviško kapitalo įmonė „Arveka“, laimėjo konkursą ir įrengė stovyklavietę JAV kariams Estijos karinių oro pajėgų bazėje Amari. Projektas vykdytas DEFENDER Europe 2021 pratybų formate.

Pasak bendrovės „Arveka“ vadovo Egidijaus Skužinsko, įrangos patikrinimui, supakavimui ir pakrovimui transportuoti į Estiją buvo skirta viena darbo diena, stovyklavietės įrengimui – 7 dienos. Tačiau dėl COVID-19 situacijos ir taikomų ribojimų, stovyklavietės įrengimui skirtas laikas sutrumpėjo iki 6 dienų – užsakovai (JAV kariuomenės atstovai) atvyko vėliau, o atvykę privalėjo atlikti testus dėl COVID-19. Dėl nepalankių oro sąlygų (vieną dieną vėjo greitis siekė 28-38 m/s) palapinių miestelio statyboms iš viso liko 5 dienos.

Palapinių ar konteinerių stovyklų kariams įrengimo patirtį turinčios įmonės vadovas teigia, kad rizikos yra neatsiejama tokių projektų dalis, įmonė turi jas numatyti, įvertinti, pasiruošti valdyti.

Lietuvos įmonės Estijoje įrengta stovyklavietė skirta 250-čiai JAV karių, jiems įrengtas miegamųjų vietų palapinių kompleksas, sanitarinių paslaugų blokas, stovykla elektrifikuota elektros generatoriais, įrengtas stovyklos teritorijos apšvietimas, užtikrintas kitų paslaugų tiekimas. Paslaugos pratybų metu iš viso bus tiekiamos 36-ias dienas.

DEFENDER Europe 2021 pratybų tikslas – padidinti pasirengimą, sustiprinti JAV, NATO ir partnerių sąveiką.

Aukštyn
Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->