Naujose Gynybos ir saugumo pramonės plėtros gairėse – didesnis dėmesys institucijų ir industrijos bendradarbiavimui

LGSPA logo lt 450 315Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos (LGSPA) ekspertai įvertino Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtą Lietuvos Respublikos gynybos ir saugumo pramonės plėtros 2022–2026 metais gairių projektą (toliau – Gairės) ir pateikė pastabas bei pasiūlymus. Ekspertų vertinimu, ši Gairių redakcija parengta ženkliai kokybiškiau, aiškesni Valstybės institucijų, organizacijų ir LGSPA tikslai, uždaviniai, pareigos ir bendradarbiavimo principai.

Gairių tikslas – didinti Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės konkurencingumą, skatinti inovacijas, stiprinti glaudų krašto apsaugos, viešojo saugumo įstaigų ir verslo bendradarbiavimą krašto apsaugos ir viešojo saugumo srityje. Gairės nustato gynybos ir saugumo pramonės apibrėžtį, plėtros tikslus ir prioritetines sritis, pagrindines gynybos ir saugumo pramonės plėtros priemones ir atsakingų institucijų veiklos sritis. Gairių nuostatų įgyvendinimas sudarys palankesnes sąlygas Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės vystymuisi bei geresniam gynybos ir saugumo pajėgumų aprūpinimui.

Šiuo projektu sukuriamas teisinis pagrindas, atsižvelgiant į Lietuvos gynybos ir saugumo pajėgumų plėtros planus, skirti didesnį finansavimą gynybos ir dvigubos paskirties produktų tobulinimui, mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacinės veiklos vykdymui. Patvirtinus šį projektą, bus rengiamas Lietuvos Respublikos gynybos ir saugumo pramonės plėtros 2022–2026 metais gairių įgyvendinimo priemonių planas.

Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->