LIETUVOS GYNYBOS IR SAUGUMO PRAMONĖS ASOCIACIJA

Pagerbti Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės lyderiai, paskelbtas Metų gaminys

Posted in Naujienos.

Vilniuje pirmą kartą surengti Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės apdovanojimai.

 apdovanojimai1 

Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės sektoriaus atstovai įvertinti už pasiekimus vidaus ir užsienio rinkose, už išskirtinius gaminius, paslaugas, IT sprendimus gynybai ir saugumui, už lyderystę versle bei visuomeninėje veikloje. Toks renginys – pirmasis Baltijos regione.

Apdovanojimų šventėje 2023 metų lapkričio 27 dieną paskelbti devyni nugalėtojai.

RICE 1 RSI Europe Awards 2023

 

„Metų gaminiu“ gynybai ir saugumui išrinkta išmanioji sprogmenų inicijavimo sistema RISE-1, tarnaujanti karščiausiuose fronto taškuose atliekant gynybos operacijas, tiek rengiant diversijas priešo užnugaryje. Tai bendrovės „RSI Europe“ 2022 metais sukurtas ir per 2023 metus patobulintas produktas, sulaukęs ypatingo įvertinimo NATO šalių rinkose, Ukrainoje fronte – taip pat.

 Į šią nominaciją taip pat pretendavo: 
 Atri TINDS DVE Thermal driver system

TINDS DVE terminio matymo vairavimo sistema karinėms šarvuotoms transporto priemonėms, tankams ir  savaeigiams pabūklams. ATRI gaminys; 

 ADS 625 Thermal Sight ADOS PRO

ADS-625 terminio matymo taikiklis. ADOS PRO gaminys.

 SkyWiper Omni NT service

SkyWiper-OMNI priešdroninė sistema. NT Service gaminus;

 NT Service awards 2023 

Nominacijos „Metų įmonė“ laimėtoja – įmonė NT Service, ekspertų vertinimu, geriausiai reprezentuojanti Lietuvos gynybos ir saugumo pramonę bei sėkmingai veikianti Lietuvos ir tarptautinėse rinkose. Įmonė telekomunikacijų inžinerijos ir gynybos pramonės srityse veikia 25-erius metus, pirmoji Europoje įdiegė modernią gyventojų perspėjimo ir informavimo mobiliuoju ryšiu sistemą. „NT Service“ indėlis į Lietuvos gynybos pramonę – apsaugos nuo bepiločių orlaivių sistemų kūrimas ir gamyba. Šie produktai eksportuojami, jų efektyvumas išbandytas realiomis fronto sąlygomis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų ir savanorių.

Į šią nominaciją taip pat pretendavo: ADOS PRO, daugiau nei dešimtmetį dirbanti optoelektronikos vystymo ir gamybos srityje; AB Giraites Ginkluotes Gamykla (GGG) – oficiali NATO šovinių tiekėja; „RISE-1“ – jauna aukštųjų technologijų įmonė, Lietuvoje kurianti ir gaminanti elektronikos bei ryšių produktus gynybai.

 

Other Standout Awardees

 HNIT BALTIC awards 2023

„Metų IT įmonės“ apdovanojimas už skaitmeninių technologijų sprendimus gynybos ir saugumo srityje įteiktas įmonei HNIT-Baltic. Taip pat pretendavo: "Baltic Amadeus", "NRD Cyber Security", ir "Pixpro", veikiančios gynybos ir saugumo srityje.

 Mindaugas Nacevicius2023 11 2748675

„Metų paslaugos tiekėjo“ nominaciją laimėjo karinės technikos remonto įmonė Lithuania Defense Services. Taip pat buvo nominuoti: įmonė „Arijus“ (logistika ir priimančios šalie parama);  Fizinių ir technologijos mokslų centras (mokslinė, tiriamoji ir eksperimentinė veikla); įmonė „Kitron“ (komponentų gamyba).

 ScaleWolf awards 2023

Apdovanojimams taip pat nominuotos įmonės, nepriklausančios Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijai, įvertinant jų indėlį į krašto gynybos ir saugumo pramonės plėtrą. Pretendentai į nominaciją „Metų įmonė, ne LGSPA narė“: „Aktyvus Photonics", „Elsis TS“, „Granta Solutions“, „Nano Avionics“,  ScaleWolf, „Teltonika“, Unmanned Defence Systems. Laimėtoja – ScaleWolf.

 Vitalija Lapina Altimus Tech Awards 2023

Nominacijos „Metų verslo atstovė“ nugalėtoja – Altimus-Tech“ generalinė direktorė Vitalija Lapina. Įvertinimas skirtas už lyderystę vystant gynybos srities verslą, skatinant gynybos ir saugumo pramonės plėtrą bei aktyvumą visuomeninėje veikloje. Pretendentės į šią nominaciją taip pat buvo: Giedrė Gasiunas („Safariland Lietuva“ naujų produktų kūrimo ir produktų dizaino vadovė), Lina Geištoraitienė ((ATRI direktorė), Nomeda Kaučikienė (bendrovės „Utenos trikotažas“ generalinė direktorė).

 ADOS PRO awards 2023

Pretendentai į nominaciją „Metų verslo atstovas“: Rokas Kasevičius (ADOS PRO pardavimų vadovas), Tomas Milašauskas („RSI Europe“ vadovas), Aleksandras Nikonovas (Giraites Ginkluotes Gamykla (GGG), direktorius), Arūnas Visockas („Ryterna modul“ direktorius). Nugalėtojas – įmonės ADOS PRO pardavimų vadovas Rokas Kasevičius.

Renginio metu pagerbti politikai, valstybės tarnautojai ir institucijos, nevyriausybinių organizacijų atstovai.

 Greta Monika Tuckute Award 2023

Už lyderystę formuojant Lietuvos gynybos ir saugumo politiką „Metų gynybos lyderio“ apdovanojimas skirtas krašto apsaugos viceministrei Gretai Monikai Tučkutei.

 Erika Kurockina Awards 2023

Už stiprias kompetencijas gynybos pramonės srityje ir tvarią partnerystę su verslo bendruomene „Metų valstybės institucija“ išrinkta Ekonomikos ir inovacijų ministerija.

Pretendentus kiekvienos kategorijos nominacijai siūlė įmonės, pateikdamos pagrindimo argumentus. Nugalėtojus išrinko Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos Valdyba.
 LITHUANIAN DEFENSE AND SECURITY INDUSTRY AWARD

Unikalų Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės apdovanojimą sukūrė jungtinė Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės asociacijos narių grupė. Simbolis – kalavijas ir skydas heksagone – 3D būdu atspausdintas iš lydinio INCONEL 718, iš kurio gaminami garso slopintuvai automatiniams šaunamiesiems ginklams.

diskusija apdovanokjimai 2023

 

Apdovanojimų šventėje, kuri įvyko viešbutyje Grand Hotel Kempinski Vilniuje, dalyvavo apie garbingų 200 svečių: renginio globėja Lietuvos Respublikos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė, renginio ypatingasis  svečias – Lietuvos kariuomenės vadas, generolas Valdemaras Rupšys. gynybos ir saugumo pramonės įmonių atstovai, LR Prezidentūros, LR Vyriausybės, LR Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Ekonomikos komiteto atstovai, Krašto apsaugos ministerijos, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos bei Vidaus reikalų ministerijos vadovybė, gynybos ir teisėsaugos institucijų, svarbiausių diplomatinių atstovybių atstovai ir gynybos atašė, kitų institucijų ir organizacijų vadovai ir atstovai. 

Svečiams taip pat surengta gynybos ir saugumo pramonės produktų paroda bei panelinė diskusija „Lietuvos gynybos ir saugumo pramonės ateitis“, kurioje įžvalgomis dalijosi LR prezidento patarėja Rima Malakauskienė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė, krašto apsaugos viceministrė Greta Monika Tučkutė, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina, LGSPA valdybos narys Robert Juodka.

 

Dizainas ir sprendimas - Naujasdizainas.com
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->